Dňa 17. 6. 2016 sa 14 žiakov z našej školy zúčastnilo slávnostného vyhlásenia výsledkov súťaže „ Som fér“ v novej budove Slovenského národného divadla v Bratislave. Programom sprevádzala Gabika Dzúriková, ktorá k sebe postupne pozývala vzácnych hostí, aby odovzdali ocenenia. Deťom sa prihovoril poradca prezidenta Andreja Kisku Martin Bútora, verejná ochrankyňa práv Jana Dubovcová, generálny riaditeľ SND Marián Chudovský, herci Zuzana Fialová a Robo Jakab, generálny riaditeľ O2 Peter Gažík, profesor Ivan Kraus, manažérka Dobrého anjela Ľudmila Kolesárová, vedúci kancelárie VOP Marián Torok, predseda Férovej Nadácie O2 René Parák, zástupca spoločnosti Chocolate Patrik Jakub Hronec, vedúca oddelenia komunikácie ZEK v SR Klára Rundová, šéfredaktorka SME Beata Balogová a brand manažér SME Ján Pallo, zástupkyňa kníhkupectva Artfórum Monika Kompaníková a predsedníčka Equity Lýdia Šuchová.
Žiaci z krúžku „ Deti menia Slovensko“ pod vedením p. učiteľa Mgr T. Horvátha získali krásne umiestnenie, 3. miesto v kategórii kolektívy do 15 rokov. Túto cenu získali za literárnu prácu „ Batôžky.“ Boli odmenení vecnými cenami, diplomami a získali aj poukážku na 200 eur na školský výlet pre celú skupinu.
Žiaci z hudobno-speváckeho krúžku pod vedením p. učiteľky Mgr. S. Kubovičovej získali špeciálnu cenu kníhkupectva ARTFORUM, šesť krásnych kníh pre žiakov a pekné diplomy. Túto cenu získali za pieseň v rómskom jazyku „ Amaro učiteľis“.
Po vyhlásení výsledkov sme si ešte pozreli obchodné centrum Eurovea a nábrežie Dunaja.
Vypracovala: Mgr. Stanislava Kubovičová


