Dňa 20. februára 2017 sa plný autobus žiakov z našej školy v sprievode so svojimi učiteľmi a pani asistentkami vybrali na exkurziu do nášho krajského mesta, do Košíc.
Našou prvou návštevou bola prehliadka historickej stavby v srdci Košíc, Dómu svätej Alžbety. Je postavený v slohu vrcholnej gotiky. Dnešný kostol stojí na mieste farského kostola, ktorý vyhorel asi v roku 1370 a ktorého patrónkou bola tiež sv. Alžbeta. Výstavba Dómu sv. Alžbety sa začala okolo roku 1378 a prebiehala vo viacerých etapách. Po prehliadke Dómu svätej Alžbety sme sa zastavili pred historickou stavbou Košického štátneho divadla.
|
V rokoch 1988 - 1994 prešla budova divadla spolu s parkom s dobovou fontánou rozsiahlou rekonštrukciou. Prešli sme si celým historickým námestím Košíc a tešili sme sa na druhú časť našej exkurzie, talkshow s naším pánom starostom obce a vystúpenie našej školskej hudobnej skupiny Gipsy Terne Čáve Markušovce. |
OZ-ĎAKUJEM-,,PAĽIKERAV” je zamerané na pomoc sociálne znevýhodneným, najmä Rómom. Moderátorka Jarmila Vaňová vyspovedala najmladšieho starostu tejto obce, Mareka Virága. O hudobnú zložku sa postarali talentované deti zo skupiny Gipsy Terne Čáve Markušovce. V dobrej nálade za neustáleho spevu v autobuse sme sa s našimi žiakmi a spevákmi vybrali vo večerných hodinách domov, do Markušoviec.
Exkurzie sa zúčastnili p.uč. R. Marcinčin, p.uč. T. Horváth, p. asistentka Kveta Pechová , p. asistentka Janka Pechová a p.uč. S. Kubovičová. Ďakujeme veľmi pekne pánom učiteľom, Radovanovi Marcinčinovi a p. uč. Tomášovi Horváthovi za úžasné, vydarené fotky z tejto vynikajúcej akcie a zároveň za obetavú pomoc pri nosení a zapájaní školskej hudobnej aparatúry. Tešíme sa zase na ďalšie skvelé podujatie na festivale rómskej kultúry v Košiciach.
http://vymenniky.sk/blog/kultura-talent-rozkvita-obci-markusovce/
Stanislava Kubovičová