• Poznávací výlet na Sans soucis

  Žiakov po ceste na Tisícročnú kaplnku Sans soucis dňa 24. 6. 2022 sprevádzala dlhoročná pracovníčka Múzea Spiša v Spišskej Novej Vsi  RNDr. Marta Nižnanská. Zaškolila ich, ako si všímať rozdiely vo svete rastlín, ktoré žiaci veríme, že zužitkujú o rok vo vedomostnej súťaži v biológii.

  Mgr. Pavlína Holečková

 • Druhácka olympiáda

  Dňa 22. 6. 2022  žiaci 2.A, 2.B a 3.A na školskom dvore súťažili v zábavných disciplínach.

  Každá disciplína bola bodovaná, podľa čoho boli vyhlásené víťazné miesta.

  Žiaci sa skvelo zabavili, nasmiali, povzbudzovali z plných pľúc a domov odchádzali s medailou na krku, sladkou odmenou a výbornou náladou.

  Aktivitu pripravili p. učiteľky: Mgr. Dagmar Gallyová

                                                    Mgr. Ivana Zeleňáková

                                                    Mgr. Zuzana M

 • MLIEČNY DEŇ

       Dňa 22. 6. 2022 sa v našej škole uskutočnil „Mliečny deň“. Pre žiakov sme pripravili  na ochutnávku koláčiky so šľahačkou a tvarohom. Žiaci sa spolu so svojimi p. učiteľkami zapájali do rôznych aktivít:

  • omaľovanky,
  • puzzle,
  • pojmová mapa,
  • zhotovenie plagátu.

                                                 

    p. uč. Zekuciová, p. vych. Jančíková, p. as. Grečková

 • Koncoročný futbalový turnaj mladších žiakov

  Dňa 16.6.2022 sa 16 chlapcov z tried 3.B, 5.A, 5.B a 5.C zúčastnili záverečného futbalového turnaja v tomto školskom roku a spríjemnili si pekné letné popoludnie  na záver školského roka 2021/2022.

  Chlapci hrali s veľkým nadšením a boli rozdelení na tri družstvá po 5 hráčov s jedným náhradníkom. Atmosféra turnaja bola príjemná, športová a priateľská. Na záver vzájomných zápasov sme vyhodnotili najlepšie družstvo, druhé a tretie miesto. Chlapci získali za vytrvalosť a slušné správanie aj malú sladkú odmenu.

  Akciu pripravili: Ing. V. Kobydová, Mgr. A. Sobinovská a Mgr. S. Kubovičová

 • Vytrvalostný štvorboj

  Tentokrát sme si pre žiakov druhého až štvrtého ročníka pripravili vytrvalostný štvorboj. Disciplíny boli namáhavé, preto sme do súťaže vybrali len chlapcov. Svoje sily ukázali v disciplínach:  výdrž v zhybe, sed ľah za 30 sekúnd, triafanie do terča a vytrvalostný beh.

  Poradie:

  2. ročník 

  1. miesto Roman Tomko

  2 .miesto Lukáš Pecha

   

  3.ročník

  1. miesto Róbert Holub

  2. miesto Oliver Koky

  3. miesto Adam Pecha

   

  4. ročník

  1. miesto Lukáš Žiga

  2. miesto Marián Koščen

  3. miesto Adam Koky

                    Ján Klempár

   

  Niektoré disciplíny priniesli zaujímavé výsledky. Do terča sa napriek niekoľkým pokusom nepodarilo nikomu trafiť. V zhybe bol najlepší výkon 51,39s a za 30 sekúnd bolo najviac 20 sedľahov.

  Súťaž sa chlapcom veľmi páčila. Na konci bolo vidieť radosť, ale aj sklamanie.

                                                 Štvorboj pripravili Mgr. M. Dzuríková

                                                                              Mgr. L. Pástorová

 • Prírodovedná exkurzia Košice - planetárium

   Dňa 10.6.2022 sa triedy 4. A a 4. B zúčastnili exkurzie v Košiciach. Navštívili sme planetárium, kde žiaci s úžasom sledovali hviezdnu oblohu. Prezreli sme si centrum  - videli sme Hrajúcu fontánu, Národné divadlo a Dóm Sv. Alžbety. Po krásnom dni sme sa šťastlivo vrátili domov.

                                                                                                Mgr. L. Pástorová

                                                                                                 Mgr. M. Kavuličová

 • EXKURZIA ZOO

  Dňa 8. 6. 2022 sa žiaci tried 0. D, 1. B a 1. C zúčastnili exkurzie v ZOO v Spišskej Novej Vsi.

  Žiaci mali možnosť si overiť a prehĺbiť poznatky, ktoré získali na vyučovaní, a to pozorovaním zvierat.

  Dokonca ani Medardove počasie nás od radosti z exkurzie neodradilo.

  Exkurziu zrealizovali: Mgr. Miroslava Pavlanská, Mgr. Andrea Koššárová, Mgr. Vladimíra Halická

 • Exkurzia do ZOO

  Dňa 7.6.2022 sa žiaci 0.E, 2.A a 3.A zúčastnili exkurzie v ZOO v Spišskej Novej Vsi. Keďže niektoré deti boli v ZOO po prvýkrát, bol to pre ne výnimočný zážitok. Zvieratká, ktoré doteraz videli len na obrázkoch, mali možnosť pozorovať naživo. Staršie deti si upevnili poznatky získané na hodinách prvouky a prírodovedy. Dozvedeli sa aj niečo nové, spoznali nové zvieratká, o ktorých doteraz nepočuli. Všetkým sa Zoologická záhrada páčila a odchádzali domov unavení ale veľmi spokojní.

  p.uč. Nováková, p.uč. Gallyová, p.uč. Macejková

 • SKLADANIE PUZZLE

              Dňa 7. júna 2022 sme deťom spríjemnili popoludnie aktivitou skladanie puzzle. Zúčastnilo sa 12 žiakov, väčšina pracovala individuálne, ale niektorým pomohli aj spolužiaci. Pani učiteľky žiakov na záver pochválili a tí odchádzali spokojní po dobre vykonanej činnosti.

   

  Aktivitu zrealizovali: Mgr. Andrea Koššárová, Mgr. Miroslava Pavlanská, Mgr. Alena Gondová

 • Večerný beh mestom

  Dňa 3. 6. 2022 sa na námestí v Spišskej Novej Vsi konali bežecké preteky. Našu školu reprezentovalo 6 žiakov. Najúspešnejšou bežkyňou našej školy bola tretiačka z 3. A triedy Sára Horváthová, ktorá si vybehala víťazstvo v kategórii MIDI žiačky. Trať mala dĺžku 700 metrov.

  Ďalší žiaci bežali 1 450 metro (jeden okruh na námestí). V kategórii mladších žiakov výborne bežal aj Marko Žiga zo VI. A, ktorý sa udržal s najlepšími. Albín Kroščen  a Janka Pechová zo 4. A sa držali statočne a dobehli vo veľkej konkurencii až do cieľa. Mário Virag zo VI. B a Patrik Pecha zo VII. A bežali spolu v kategórii a spolu aj dobehli do cieľa po druhom štarte.

  Všetkým blahoželáme  a ďakujem za krásnu a úspešnú reprezentáciu školy.

  Výsledky si môžete pozrieť na:

  CVČ ADAM - akcia_behmestom_vysledky2 (cvcadam.sk)

 • „ Perníková chalúpka“- divadelné predstavenie

  Dňa 2.6.2022 sa žiaci z tried 0.E, 1.D, 2.A, 3.A a 4.A zúčastnili exkurzie v Spišskom divadle. Pozreli si zmodernizovanú rozprávku Perníková chalúpka.   Tento netradične spracovaný príbeh o Jankovi a Marienke chytil žiakov za srdce aj vďaka piesňam, ktoré boli melodické a chytľavé . Okrem hlavných postáv, ktoré boli deťom známe z tradičnej rozprávky, v rozprávke vystupovali kocúr Cico, Cukrár Figaro či včielka Kaja. Tá svojim temperamentom udržiavala pozornosť detí počas celého predstavenia. Deti si odniesli aj ponaučenie, že zlo plodí len zlo a že v jednote je sila.  Žiaci boli nadšení , ako zo samotného predstavenia , tak aj z prostredia divadla, v ktorom boli niektorí žiaci po prvýkrát.

  Zdroj: foto FB/ Spišské divadlo

  Organizačne akciu zabezpečili: 

  p.uč Macejková , p.uč Gallyová, p.uč. Nováková, p.uč. Dzuríková , p.uč. Pástorová

   

 • Celoškolský zber papiera

  Dňa: 31. 5. 2022

  Čas: od 8, 00 hod do 14, 00 hod

  Zber papiera sa uskutočnil behom dňa, kde školu vypratali žiaci z VIII. A, VIII. B.

  Papier sa vypratal z priestorov školskej kuchyne a z priestorov pivníc, kde sa papier hromadil zberom z tried a zborovne.

  Kontajner nebol papierom zaplnený celý.

  Za vyzbieraný papier sa do školy objednali utierky na ruky z firmy ,,Branter Nova“, s ktorou spolupracujeme.

 • Prírodovedná exkurzia v ZOO

  Dňa 31.5.2022 sa žiaci z 3.B triedy zúčastnili prírodovednej exkurzie v zoologickej záhrade v Spišskej Novej Vsi. Exkurzia bola tematicky zameraná na poznávanie exotických druhov zvierat, ktoré žijú v našej najbližšej ZOO. Deťom sa najviac páčila gorila, tiger, medveď, pelikány a rôzne druhy plazov , obojživelníkov , vtákov a rýb. Po prehliadke mestskej ZOO sme sa prešli námestím nášho okresného mesta a občerstvili sme sa zmrzlinou v cukrárni.

 • Markušovská dolina

  Dňa 31. 5. 2022 sa žiaci 1.F a 0.B zúčastnili exkurzie do Markušovskej doliny. Učili sa zodpovednému prístupu k prírode, životnému prostrediu, a to ako sa bezpečne pohybovať v prírode. U žiakov treba vzbudzovať záujem aj o ochranu prírody a zodpovednosť za stav prostredia v akom žijeme.

 • Školský výlet – Poprad

  Dňa 30.5. 2022 sa žiaci VI.A a VI.C zúčastnili školského výletu do mesta, ktorému sa hovorí „vstupná brána do Tatier“ - do Popradu. Žiaci obdivovali pamiatky v centre mesta: farský kostol Sedembolestnej Panny Márie, kostol sv. Egídia, renesančnú zvonicu, ale i kvetinovú výzdobu a fontánu. Nechali sa očariť rušným životom na námestí a nakoniec spravili radosť sebe a svojim blízkym darčekmi z obchodného domu Forum.

  Mgr. Martina Kroláková, Mgr. Mária Čurillová

 • Markušovský skalný hríb

  Dňa 26. 5. 2022 sa žiaci 1.F a 0.B zúčastnili exkurzie na Markušovský sklaný hríb. Cestou sme pozorovali zaujímavé skalné útvary. Celou vychádzkou nás sprevádzalo zurčanie Hornádu a štebotanie vtáčikov. Pekné počasie a náročnejší terén boli pre žiakov dobrodružstvom, ale zvládli sme to a užili si krásny deň

 • Po stopách II. svetovej vojny

  Dňa 25. mája sa dve vybrané žiačky našej školy zúčastnili zážitkového učenia cez projektový deň na tému: Po stopách II. svetovej vojny. V rámci exkurzie sme spolu s ďalšími rovesníkmi a učiteľmi dejepisu vycestovali do Nemeckej a Banskej Bystrice, kde sme navštívili miesta pripomínajúce ťažké obdobie II. svetovej vojny.

  Expozícia v Nemeckej bola venovaná jednej z najtragickejších kapitol slovenských novodobých dejín – represáliám nemeckých nacistov a ich domácich kolaborantov.

  O vplyve Slovenského národného povstania na povojnový vývoj na Slovensku a potrebe dokladovať dokumentáciu o aktívnej účasti Slovákov v boji proti fašizmu a o utrpení, obetiach a stratách, ktoré spôsobil ľudstvu nacizmus v rokoch druhej svetovej vojny, nás poučil a utvrdil aj bohatý výklad sprievodcu Múzea SNP v Banskej Bystrici.

  Dnes ešte naliehavejšie platí výrok Martina Luthera Kinga: „Vojny sú slabým dlátom na vytesávanie mierových zajtrajškov.“

   

  Mgr. Martina Kroláková

 • Výlet do Košíc

  Dňa 24.5.2022 sa žiaci 8.A a 9.A zúčastnili výletu do Košíc, ktorý bol zameraný na učivo dejepisu a geografie. Žiaci navštívili Východoslovenské múzeum, prezreli si Košický zlatý poklad, Dóm svätej Alžbety a historické jadro krajského mesta Košíc.

 • Celoslovenská recitačná súťaž v Košiciach

  Dňa 24.5.2022 sa v Košiciach uskutočnila celoslovenská recitačná súťaž Rómovia recitujú, a to už 6. ročník. Našu školu reprezentovala žiačka 5.A triedy, Samanta Kokyová, ktorá sa v krajskom kole umiestnila na peknom treťom mieste. Všetci postupujúci víťazi krajských kôl boli odmenení diplomom, peknou knihou a účasťou  v celoslovenskom kole. Našej žiačke srdečne blahoželáme k účasti a držíme palce v ďalších ročníkoch súťaže.

  Mgr. Stanislava Kubovičová

 • Exkurzia okresná knižnica a vlastivedné múzeum

  Dňa 24. 5. 2022 (utorok) žiaci z tried VI. D a VII. A sa zúčastnili poznávacej exkurzie v Okresnej knižnici a vo Vlastivednom múzeu v Spišskej Novej Vsi.

  Exkurzia v okresnej knižnici v oddelení pre deti a mládež nadväzovala na učivo z literatúry. Žiaci mali možnosť si prezrieť priestor knižnice, usporiadanie titulov, prezrieť si jednotlivé knihy. Exkurziou nás sprevádzala p. knihovníčka.

  Pokračovali sme do vlastivedného múzea , kde si žiaci mohli pozrieť výstavu na tému Tritri v odbore biológia, ktorá bola spojená s prednáškou.

  Žiakom sa počas exkurzie páčilo. Bola pre nich zaujímavá a poučná.

                                                                Pripravili: M. Majzel, A. Dzurňáková

strana: