Aktuality

 • Vedecká hračka

  Dňa 22. 6. 2018 žiaci siedmych a ôsmych ročníkov navštívili Múzeum v Poprade. Poznávacia exkurzia bola zameraná na objavovanie princípov, systémov a použitia vedeckých hračiek. Expozícia Vedecká hračka ponúkla našim žiakom rôzne druhy hračiek resp. mobilných zariadení, ktoré jednoduchým nenásilným spôsobom približujú alebo využívajú nejakú prírodnú zákonitosť. Žiaci sa aktívne zapájali do poznávania a experimentovania s hračkami. Putovnú výstavu odporúčame navštíviť aj iným žiakom našej školy a kamarátom.

  Mgr. M. Čurillová, Mgr. M. Duliková, Mgr. M. Kroláková

   

 • Exkurzia Poprad

  Dňa 21.6.2018, prvý letný deň, sa triedy 5.A a 7.A vybrali na exkurziu do Popradu. Najprv sme navštívili Podtatranské múzeum, kde bola výstava logických hračiek. Mali sme možnosť vyskúšať si rôzne hračky zamerané nielen na logické myslenie, ale aj na zábavu. Pozreli sme si centrum mesta a na námestí sme si všetci kúpili chutnú zmrzlinu.

  Ďakujeme triednym učiteľkám Vaľušovej a Krajňákovej, že sme sa mohli zúčastniť tejto pekne exkurzie a zažiť niečo nové.

                                                                                                            Žiaci 5.A a 7.A triedy 

 • Bylinkový čaj

  Dňa 20. 6. 2018 sme si so žiakmi 2. B a 2. D triedy pripravili bylinkový čaj z našej „liečivej záhradky“, ktorú sme si vysadili 10. 4. 2018. Dnes sme si natrhali už čerstvú mätu, medovku a stéviu. Povedali sme si, na čo nám pomáhajú tieto bylinky, naučili sme sa ich rozoznávať čuchom a ochutnali sme sladkú stéviu. Žiakom sa aktivita veľmi páčila a čaj im chutil.

  p. uč. Farkašovská

 • Do práce na bicykli


  Do práce na bicykli (DPNB) je národná kampaň, ktorej hlavným cieľom je podporiť rozvoj nemotorovej, predovšetkým cyklistickej dopravy v mestách, vyzvať samosprávy na Slovensku, aby vytvárali kvalitné podmienky pre ekologické druhy dopravy v meste, motivovať zamestnávateľov, aby budovali vo svojich sídlach vhodné podmienky pre zamestnancov, ktorí dochádzajú do práce na bicykli a motivovať zamestnancov, aby viac používali túto formu alternatívnej dopravy pri každodennom cestovaní do práce.

   

   

  81 samospráv                                                                

  11 061 súťažiacich        

  3 332 tímov

  1 349 zamestnávateľov          

   

  Tento školský rok sa naša škola zapojila už druhýkrát do celoslovenskej kampane „Do práce na bicykli“.

  Vytvorili sme 4 tímy, 15 súťažiacich, ktorí počas mesiaca máj najazdili na bicykli spolu 2 965,50 km a absolvovali 380 jázd. 

  Najviac kilometrov najazdila p.uč. Petra Farkašovská – 438,80 km a najviac jázd absolvoval p.uč. Slavomír Pavol – 42.

  V rámci Slovenska sme sa spomedzi 81 samospráv umiestnili na 21. mieste a v prepočte km na účastníka na peknom 5. mieste.

   

  1. Mušky v zuboch:  1 395, 50 km

  Mgr. Petra Farkašovská, Mgr. Ján Kašper, Mgr. E. Zekuciová, Mgr. L. Ďuriško

   

  2. Špiske parky:   789,37 km

  Mgr. S. Pavol, Mgr. V. Kirol, Mgr. S Kubovičová, Mgr. V. Šustáková

   

  3. Tatranské čaje: 447,70 km

  Mgr. M. Kavuličová, Mgr. Ľ. Kaľavská, Mgr. D. Krajňáková

   

  4. Dzivé huši: 332,93 km

  Mgr. L. Pástorová, J. Baluchová, Mgr. P. Dunčková, Mgr. L. Melegová

   

                                                                                         Pripravil: Mgr. Ján Kašper     

   

 • Biologická olympiáda

   

  V tomto školskom roku našu školu reprezentovali žiaci Biologickej olympiády v kategórii E (dňa 11.4.) štyria žiaci. V zoológii K. Gromadová z V.A – úspešná riešiteľka a M. Kroščen z VIII.C, ktorý obsadil 2.miesto a priamo postúpil krajské kolo do Košíc.

  Z botaniky nás reprezentovali L. Klempárová z VI.B- úspešná riešiteľka a K. Bogusová z IX.A, kde obsadila 2.miesto a taktiež postúpila na krajské kolo do Košíc.

  Krajské kolo Košice, 9.5.: obaja naši žiaci boli úspešní riešitelia. Výsledkové listiny viď.nižšie.

  Okresné kolo Biologickej olympiády kategória D:

  Zúčastnili sa jej 3 žiaci zo VII.A: E. Kačírová, R. Gburová a A. Hofman.

  Ďakujeme našim žiakom za úspešnú reprezentáciu našej školy, a prajeme im veľa úspechov a chuti do ďalších kôl.

  Mgr. Pavlína Dunčková

  Výsledkové listiny a fotogaléria:

  http://www.cvcadam.sk/a/ol-biologia-d-v-337/

  http://www.cvcadam.sk/a/ol-biologia-e-321/

  http://www.cvcadam.sk/files/other/olympiady/vysledkove_listiny_bio_e-_zoologia_2018.pdf

  http://www.cvcadam.sk/files/other/olympiady/vysledkove_listiny_bio_e_-botanika2018.pdf

  http://rcm.sk/wp-content/uploads/2018/05/Výsledková-listina_KK-BiO-E_BOTANIKA.pdf

  http://rcm.sk/wp-content/uploads/2018/05/Výsledková-listina_KK-BiO-E_ZOOLÓGIA.pdf

   

   

 • Návšteva Európskeho parlamentu v Štrasburgu

  Vďaka iniciatíve pani poslankyne Jany Žitňanskej a spolupráci z Teach for Slovakia mali žiaci našej školy príležitosť zúčastniť sa 4 dňovej exkurzie v Štrásburgu – v meste kde sídli Európsky parlament.

   Žiaci mali za úloh napísať motivačný list  a vypracovať projekt o Štrásburgu, na základe čoho boli  vybraté šťastné účastníčky zájazdu Nikolka Šofránková, Nikolka Bondirová a Zuzka Konarská. Tie v nedeľu pod vedením pani učiteľky Šustákovej nasadli na autobus v Poprade a vydali sa smer Štrásburg.   Hoci cesta trvala únavných 19 hodín, stálo to za to. Mali sme možnosť navštíviť zámok  Chateau du Haut-Koenigsbourg a dozvedieť sa tak mnoho zaujímavého o histórii. Taktiež sme navštívili Montagne des Signes, kde sme pozorovali živote opíc  z tesnej blízkosti. Po týchto zážitkoch sme sa presunuli do Európskeho parlamentu, kde už na nás čakala pani poslankyňa Jana Žitňanská. Dozvedeli sme sa ako to v takom Európskom parlamente funguje, ktorí slovenskí poslanci tu zasadajú, prečo je dôležité zaujímať sa o politiku a dokonca sme mali možnosť na vlastné oči vidieť, ako vyzerá také plenárne zasadnutie. Tým však naše dobrodružstvo nekončilo a na druhý deň sme mali možnosť navštíviť hlavné atrakcie mesta, baziliku a po obede s pani poslankyňou sme sa vydali na vyhliadkovú plavbu loďou. Po týchto zážitkoch sme vo večerných hodinách opäť nasadli na autobus a vydali sa smer Slovensko.

  Počas celého pobytu sa o nás starala pani sprievodkyňa Anička a asistentka pani poslankyne Barborka, ktorým patrí naše obrovské poďakovanie. Ešte raz srdečne ďakujeme za túto príležitosť, vďaka ktorej sme sa domov vrátili s batohom plným nezabudnuteľných zážitkov a nových priateľstiev.

   

   

 • Biofarma Východná

  Koncom školského roka navštívili naši prváci a tretiaci najvyššie položenú farmu na Liptove. Zážitkovou formou spoznali proces chovu kráv a ovečiek, stretli sa s kravami dospeláčkami, navštívili škôlku teliatok, ktoré mali len niekoľko dní, vyskúšali si skákanie do sena, kŕmenie ovečiek,  ale aj jazdu na koni. Po vyriešení kvízu, ktorý bol zároveň receptom na výrobu čaju, si každý vlastnoručne namiešal svoj vlastný čaj.  Všetci sme odtiaľ odchádzali plní zážitkov, ale aj nových vedomostí.

 • Počúvaj – Premýšľaj – Zmeň Festival živých kníh

  V dňoch 14. a 15.júna sa 4 žiačky z našej školy zúčastnili najväčšieho festivalu živých kníh a vnímavosti na Slovensku, ktorý bol zameraný na šírenie povedomia o prekážkach ľudí so zraniteľných skupín. Počas festivalu mohli učitelia spolu so svojimi žiakmi a študentmi zažiť čítanie živých kníh, získať materiály o prínose storytellingu a dostupných možnostiach jeho využívania, spoznať inovatívny vzdelávací portál www.onlinezivakiniznica.sk, zapojiť sa do zážitkových workshopov a zaujímavých diskusií.

  Festival Počúvaj – Premýšľaj – Zmeň! Sa konal v rámci projektu strategického partnerstva neziskovej organizácie EDUMA – od emócií k poznaniu s českou GLAFKA, ktorý finančne podporil Erasmus+.

   

  Do Bratislavy sme cestovali rýchlikom, cesta bola dlhá, no zaujímavá. V Bratislave sme sa ubytovali v hosteli a navštívili pouličný festival jedla. Na druhý deň dopoludnia sme  sa stretli s mnohými zaujímavými ľuďmi a ich životnými príbehmi. Zapojili sme sa do workshopu tvorivého písania. Ústrednou myšlienkou bolo pochopiť ľudí s rôznym handicapom a uvedomiť si, že človek môže dosiahnuť svoje ciele, ak je schopný a ochotný prekonávať rôzne životné prekážky a stretne vnímavých ľudí. Osobne sme spoznali zakladateľku organizácie EDUMA, spisovateľku, autorku knihy Cigánka- Janette Motlovú Maziniovú.

  Popoludní sme  navštívili Euroveu , kde sme sa posilnili chutným obedom a potom sme si prezreli Staré mesto. Neskôr  sme navštívili Medzinárodný dom umenia pre deti Bibiána, kde bola výstava  V hlavnej úlohe Stolička. Počas návštevy Bratislavy  sme videli, kde sídli vláda, prezident, staré aj nové národné divadlo a mnohé iné pamiatky.

  Domov sa vrátili unavení ale bohatší o mnoho zážitkov a poznatkov.

   Mgr. Stanislava Kubovičová

   

   

 • Popoluška v kaštieli

  Dňa 8. júna 2018 sa niektoré triedy prvého stupňa našej školy zúčastnili divadelného predstavenia Popoluška v Kaštieli Markušovce. Prehliadka kaštieľa s rozprávkou bola interaktívna, žiaci sa mohli zapájať do rôznych úloh a riešiť hádanky. Predstavenie sa všetkým páčilo. Tešia sa na novú rozprávku o rok znova.

   

 • MISS ROMA 2018

  Dňa 7.júna 2018 sa uskutočnila súťaž MISS ROMA 2018. Do súťaže sa zapojili dievčatá z 1. a 2. stupňa v počte 14 dievčat.

  Zloženie poroty: p.uč. Kubovičová, Jančíková, Klingová, p.uč. Smržík a Kirol. Porota hodnotila prejav, vkus, oblečenie, rytmus, iskru, zručnosť a šikovnosť dievčat.

  Moderátorka súťaže: p.uč. Gánovská

  Dievčatá mali tieto disciplíny: predstaviť sa, pospájať puzzle, navliecť koráliky čo najrýchlejšie na niť, usporiadať dni v týždni, prišiť gombík a odpovedať na otázky.

  Celou súťažou nás sprevádzala školská kapela. Víťazky získali krásne ceny: korunky, šerpy, kabelky a sladkosti.

  Umiestnenie:

  1. miesto: Dagmar Pechová, 5.C
  2. miesto: Kornélia Tomková, 4.B
  3. miesto: Viera Pechová, 6.A

   

  Miss sympatia: Juliana Ščuková, 5.X

   

  Súťaž organizovali: p.uč Gánovská a Jančíková.

   

   

 • Opekačka

  Žiaci 1.C, 1.D a 1.E sa v závere školského roka, dňa 7. júna 2018, vychystali na prírodovednú exkurziu k Miškovej Turni v Markušovciach. Počas prechádzky si všímali životné prostredie a upevňovali učivo z prvouky. Najviac sa však tešili na sľúbenú opekačku. Priniesli si špekáčiky, pomáhali zháňať palice, zaspievali si, zasúťažili a na jedle si dobre pochutili.

   

   

 • Školský výlet Košice - ZOO

  Dňa 6.6. 2018 sa žiaci 5.A, 7.A a 8.A zúčastnili školského výletu v Košiciach pod vedením triednych učiteliek Vaľušovej, Krajňákovej a Šustákovej. V ranných hodinách sme sa presunuli vlakom do Košíc, do mesta, ktoré dostalo v roku 2013 titul hlavné mesto kultúry. Cieľom výletu bolo dať žiakom možnosť spoznať život zvierat a zoznámiť sa s rozličnými druhmi domácich, ako aj exotických zvierat v košickej ZOO a stráviť čas v prírode. Po dopoludní strávenom v spoločnosti zvierat sme sa presunuli do centra mesta, kde žiaci dostali rozchod a užívali si pekné chvíle v košickom prostredí. Naplnení krásnymi zážitkami sme sa šťastne vrátili domov.

    

 • Markušovský štvorboj

   

  Dňa 6.6.2018 o 13.30 hod bol na našej škole zorganizovaný štvorboj. Svoje sily, rýchlosť a obratnosť si mohli zmerať žiaci prvého stupňa. Súťažili v jednotlivých kategóriách podľa ročníka.

   V behu na 50 metrov sa umiestnili:

                                           1. ročník: 1.Dušan Kroščen 1.C

                                                           2. Arpád Pecha 1.E

                                                           3. Erik Pecha 1.E

                                           2. ročník: 1. Marek Pecha 2.D

                                                           2. Mário Virág 2.B

                                                           3. Patrik Ščuka 2.A

                                           3.ročník: 1. Tomáš Tomko 3.D

                                                          2. Štefan Kroščen 3.C

                                                          3. Ivan Pecha 3.D

                                           4.ročník: 1. Fero Kroščen 4.C

                                                          2. Naďa Pechová 4.C

                                                          3. Marek Tomko 4.A

     V skoku z miesta sa umiestnili:

                                           1. ročník: 1.Maximilián Kaleja 1.B

                                                           2. Lýdia Kroščenová 1.B

                                                           3. Arpád Pecha 1.E

                                          2. ročník: 1. Patrik Ščuka 2.A

                                                           2. Marek Pecha 2.D

                                                           3. Kevin Kačica 2.C

                                          3.ročník: 1.  Ivan Pecha 3.D

                                                         2.Tomáš Tomko 3.D

                                                         3. Štefan Kroščen 3.C

                                        4.ročník: 1.  Marek Tomko 4.A

                                                       2.  Fero Kroščen 4.C

                                                       3. Viera Kroščenová 4.A

   

  V skoku cez švihadlo sa umiestnili:

                                                           1. ročník: 1. Lýdia Kroščenová 1.B

                                                                           2. Arpád Pecha 1.E

                                                                           3. Dušan Kroščen 1.C

                                                          2. ročník: 1. Mario Virág 2.B

                                                                          2. Patrik Ščuka 2.A

                                                                          3. Marek Pecha 2.D

                                                        3.ročník: 1.  Ivan Pecha 3.D

                                                                       2. Štefan Kroščen 3.C

                                                                       3. Tomáš Tomko 3.D

                                                        4.ročník: 1.  Naďa Pechová 4.C

                                                                       2.  Estera pechová 4.B

                                                                       3. Viera Kroščenová 4.A

   

     V hode do diaľky sa umiestnili:

                                           1. ročník: 1.Maximilián Kaleja 1.B

                                                           2. Arpád Pecha 1.E

                                                           3. Dušan Kroščen 1.C

                                         2. ročník: 1.  Kevin Kačica 2.C

                                                         2.  Patrik Ščuka A

                                                         3.  Marek Pecha 2.D

                                        3. ročník: 1.  Tomáš Tomko 3.D

                                                        2. Štefan Kroščen 3.C

                                                        3. Ivan Pecha D

                                         4.ročník: 1. Fero Kroščen 4.C

                                                        2. Marek Tomko 4.A

                                                        3. Michal Pecha 4.B

  Víťazi získali zlaté medaile a všetci boli odmenení sladkosťami. Všetkých sa táto súťaž páčila a už teraz sa tešíme o rok.

   Mgr. Ladislava Pástorová, Mgr. Martina Dzuríková, Mgr. Petra Farkašovská

 • Medzinárodný Deň detí

  Tak ako každý rok, 1. júna sa na našej škole uskutočnili oslavy Medzinárodného dňa detí, do ktorého sa zapojili všetci zamestnanci našej školy. Detí sa  so svojimi triednymi učiteľmi presunuli na rôzne stanovištia, kde mali deti pripravené  súťaže, hry  a vystúpenie nášho školského divadelného klubu s názvom „ Ak uhádneš moje meno“. Žiaci druhého stupňa mali pripravené športové disciplíny, ktoré žiakov veľmi zaujali a nadšene súťažili o čokoládové medaily. Boli to tieto disciplíny: malý futbal, prehadzovaná, hod plnou loptou na výkon a hod plnou loptou na presnosť. Počasie nám prialo a tak sme si na záver pochutili na výbornom guláši, ktorý nám pripravili naše zlaté pani kuchárky v školskej jedálni.

   

 • Malá finančná akadémia s Kozmixom

  V marci tohto školského roka sa naša trieda 4.B sa zapojila do projektu o finančnej gramotnosti pre žiakov 3. a 4. ročníka ZŠ.

  Malá finančná akadémia s Kozmixom je jedinečný projekt, ktorý učiteľovi poskytuje všetky potrebné materiály na odučenie témy Finančná gramotnosť na 1. stupni ZŠ. Projekt spája aktivity v škole a doma s kreatívnou hrou a interaktívnymi cvičeniami. Je ukážkou inovatívneho vyučovania, ktoré je pre žiakov motivujúce a zábavné.

  Po prihlásení sa do projektu naša trieda obdŕžala kufrík plní materiálov. Pre učiteľa bola prínosná metodická príručka, ktorá mala byť zdrojom inšpirácie. Táto príručka obsahuje viac ako 50 návodov na aktivity týkajúce sa rozvoja finančnej gramotnosti. Je v súlade s aktuálne platným dokumentom: Národný štandard finančnej gramotnosti, verzia 1.1. To, čo sa žiaci naučia, si preveria v interaktívnych cvičeniach. A nielen to, dbali sme aj na rozvoj ďalších zručností, napríklad na čítanie s porozumením.

  Ďalšou súčasťou kufríka bola kreatívna hra „Naše mestečko“ , v ktorej žiaci stavajú mesto svojich snov. Smeruje žiakov k tímovej spolupráci, podporuje ich kreativitu aj finančnú gramotnosť v praxi. A čo je najdôležitejšie: deti baví. A nakoniec každý žiak dostal pracovný zošit s rôznymi úlohami, na ktorých mohol pracovať aj doma s rodinou.

  Projektu sa u žiakov rozvíjal skupinovú prácu, kritické myslenie, asertivitu, matematické predstavy. Využívali sme množstvo vyučovacích metód ako: problémové učenie, pojmové mapovanie, rolové hry, tímová spolupráca, projektové učenie, storytelling.

  Žiakom sa projekt veľmi páčil. Vniesol do vyučovania niečo nové, tvorivé, čo ich povzbudzovalo k ďalšej práci. Žiaci za svoje aktivity získavali peniaze (Kozmixi), za ktoré si potom kupovali budovy (domy). Hodnotené boli nie len interaktívne cvičenia, ale celková aktivita žiakov, domáca príprava, spolupráca. Hodnotení boli jednotlivci, ale aj skupina. V závere sme celý vyučovací deň venovali vybudovaniu nášho mestečka. Žiaci spoločne pracovali, realizovali sa, uplatnili svoje prednosti (rozdelili si úlohy podľa toho v čom vynikali).

  Celý postup projektu sme zachytili na fotografie a vytvorili prezentáciu o tom ako sa nám pracovalo. Hotové mestečko zdobí chodbu pred triedou a všetky deti ho obdivujú.

  Sme hrdí, že sme si vedeli poradiť s úlohami, ktoré potrápili naše hlavičky. Že sme vedeli spolupracovať a nachádzať kompromisy, aj keď to občas nebolo ľahké. Že sme rozvíjali tvorivosť, sebauplatnenie a prezentáciu seba či svojho tímu.

  p.uč. Melegová

   

   

 • Školský výlet Orava

  Dňa 29.5.2018  žiaci 8.A, 7.A a 5.A opustili brány markušovskej ZŠ a pod vedením pani učiteľky Krajňákovej, Vaľušovej a Šustákovej sa v ranných hodinách vydali na Oravu. Cieľom tohto školského výletu bolo oboznámiť žiakov s príbehom a históriou Oravského hradu a spoznať mesto Liptovský Mikuláš, ktoré sa spája s našim národným hrdinom Jurajom Jánošíkom. Prvá zastávka bola v Liptovskom Mikuláši, kde si žiaci pozreli mesto a mali príležitosť ho spoznávať aj prostredníctvom  zábavných úloh, ktoré mali splniť. Neskôr sme sa presunuli do Oravského Podzámku, kde nás čakala prehliadka Oravského hradu za odborného výkladu nášho šikovného sprievodcu. Dozvedeli sme sa veľa zaujímavých historických faktov, vypočuli sme si nejednu legendu a zistili sme, že sa tu natáčalo niekoľko známych filmov ako Sokoliar Tomáš, či Láska na vlásku. Po návšteve hradu, žiaci nakúpili suveníry a hor sa nazad do Markušoviec.

 • Ľubovniansky hrad a skanzen

  Dňa 29.5.2018 sa triedy 3.C, 4.B a 4.C zúčastnili školského výletu na Ľubovnianskom hrade a skanzene.

  Zraz a odchod bol od ZŠ Markušovce o 7:15 hod. Cesta autobusom prebehla v poriadku, žiaci boli v napätí, čo ich čaká. Dorazili sme do Starej Ľubovne o 9:10 a vybrali sme sa na prehliadku hradu, kde nás milo privítali. Žiaci dostali na pamiatku záložky do knihy. Milá sprievodkyňa nám poukazovala hrad a jeho tajomstvá.           

  Potom sme sa presunuli do skanzenu. Žiaci si poprezerali všetky dobové domčeky, z ktorých boli unesení.

  Odniesli sme si veľa krásnych zážitkov. Cesta autobusom späť prebehla veľmi rýchlo, všetci sme sa už tešili domov.

  p.uč. Melegová

  p.uč. Zeleňáková

  p.uč. Pástorová

   

   

 • Školská exkurzia Poľsko

  Dňa 22.5. 2018  sa pod vedením pani učiteľky Dunčkovej, Čurilovej a Šustákovej žiaci ôsmeho a deviateho ročníka spolu so žiakmi zo základnej školy Narnia (Bratislava) zúčastnili školskej exkurzie. V ranných hodinách sme opustili Markušovce a vydali sa smer Poľsko. Hlavnou náplňou exkurzie, bolo žiakom priblížiť tematiku koncentračných a vyhladzovacích táborov Osvienčim a Brezinka. Žiaci mali príležitosť prepojiť doposiaľ získané teoretické vedomosti s realitou a vytvoriť si tak vlastný názor na  túto krutú pravdu, ktorá je temnou spomienkou na vojnové obdobie. Koncentračnými tábormi nás previedli skúsení sprievodcovia, ktorí sa postarali o podrobný a poučný výklad. Cestou do Osvienčimu sme sa zastavili v mestečku Wadowice. To je predovšetkým známe vďaka Pápežovi Jánovi Pavlovi II., ktorý sa v tomto meste narodil a žil. Žiaci mali možnosť poprechádzať sa po mestečku, obzrieť si baziliku a dom, v ktorom Ján Pavol II. vyrastal či dokonca ochutnať pápežský krémeš. Cestou nás sprevádzala pani sprievodkyňa, ktorá nám poskytla zaujímavé informácie o pápežovom živote a vtiahla nás do histórie Poľska. Následne mali žiaci príležitosť využiť tieto nadobudnuté vedomosti pri tvorbe a prezentácii projektov na hodine dejepisu.

  Ďakujeme pani riaditeľke Dutkovej za realizáciu a obohacujúcu skúsenosť.

   

 • Medzinárodný deň mlieka

       Pri príležitosti Medzinárodného dňa mlieka, ktorý sa oslavuje od roku 1957 pod záštitou Medzinárodnej mliekarenskej federácie, sa dňa 16. 5. 2018 v našej škole uskutočnila ochutnávka mliečnych kokteilov pre žiakov a učiteľov. Pani učiteľky pripravili tri druhy kokteilov: jahodový, banánový a čokoládový. Deťom takto pripravené mliečko veľmi chutilo. Počas celého dňa na hlavnej chodbe bola spustená prezentácia venovaná mlieku, mliečnym výrobkom a ich priaznivým účinkom pre ľudský organizmus.

                                                                                                      p. uč. Zekuciová, Jančíková, Gánovská

 • Hláskovanie v anglickom jazyku

  Súťaž v hláskovaní v anglickom jazyku sa uskutočnila 15.5.2018. Obsahovala písomnú a ústnu časť. Súťažilo sa v 3 kategóriách – VII. až IX. ročník. Každá kategória pracovala so slovnou zásobou, ktorá sa učí v danom ročníku. Súťaže sa zúčastnilo 13 žiakov. Výsledky boli takmer vyrovnané. Víťazmi sa stali – Ema Kačírová (VII. ročník), Lívia Bogusová (VIII. ročník), Kristína Bogusová (IX. ročník). Za priebeh súťaže zodpovedali Ing. Adriana Vaľušová a  MSc. Veronika Šustáková.

   

strana: