• Jesenná výzdoba v škole

 • Kreslenie na chodník

  Dňa 7. 10. 2020 sme pre  žiakov 3. C  zorganizovali  výtvarnú súťaž „Kreslenie na chodník“ na tému „Jeseň“. Zúčastnilo sa celkovo 8 žiakov, ktorí boli odmenení sladkým prekvapením. Už teraz sa tešíme  na ďalší ročník.

 • Európsky týždeň športu

  Už po šiestykrát odštartovala nekomerčná celoslovenská akcia Európsky týždeň športu (23. - 30. septembra 2020). Projekt Európskej komisie, ktorého koordinátorom je na Slovensku Národné športové centrum, sa snaží vyburcovať obyvateľov k fyzickej aktivite bez ohľadu na vek, pôvod či fyzické schopnosti. Jedno zaregistrované podujatie #BeActive sa konalo aj na našej škole v zastúpení žiakov z triedy 4.C pod vedením p. učiteliek Ing. Viery Kobydovej a p. uč. Mgr. Stanislavy Kubovičovej. Akcia prebehla 24. septembra 2020 v popoludňajších hodinách .Žiaci si zahrali vzájomný školský futbalový turnaj a niekoľko ďalších zaujímavých športových aktivít. Celé popoludnie nám prialo slnečné počasie, čo prispelo k vydarenému priebehu celého podujatia.

 • S vami doma (Tumenca khere)

  S vami doma (Tumenca khere)

  V súčasnej mimoriadnej situácii sa škola presunula do detských izieb, obývačiek, do domácností. Učíme sa z pohodlia domova, učíme sa online, vedomosti čerpáme zo vzdelávacích programov. K Školskému klubu, ktorý vysiela Dvojka každý pracovný deň predpoludním, pribudla nová vzdelávacia relácia určená žiakom najmä 1. stupňa z rómskych komunít. Jedna rodina, dvaja moderátori a množstvo veselých vzdelávacích aktivít aj v rómskom jazyku. Takáto je nová relácia s názvom S vami doma (Tumenca khere), ktorú RTVS vysiela na Dvojke každý štvrtok popoludní. Pozývame vás pozerať!

 • Školský klub (Hodinka z triedy bez kriedy)

  Školský klub (Hodinka z triedy bez kriedy)

  „Od pondelka 30. marca do 3. apríla bude mať Školský klub dvojnásobné trvanie a prinesie aktivity aj pre žiakov druhého stupňa," TASR o tom informovala hovorkyňa RTVS Erika Rusnáková s tým, že Dvojka bude reláciu vysielať od 9.15 h do 10.45 h. Uvažuje sa o pokračovaní až do Veľkej noci. 

  V pondelok bude o prírodovedných predmetoch, v utorok o informatike, v stredu o matematike, vo štvrtok sa bude venovať spoločenskovedným predmetom a v piatok sa zameria na slovenčinu a literatúru. Celý koncept je postavený na prepájaní predmetov a ročníkov, aby aj súrodenci doma mohli spolupracovať a objavovať učivo.

  Obsahovú, metodickú a organizačnú podporu Školskému klubu zabezpečuje vzdelávacia nezisková organizácia Indícia. Učitelia sú z viacerých základných škôl z rôznych slovenských miest. Reláciou bude naďalej sprevádzať jeden z moderátorov Adela Mojžišová, Ondrej Lenárth a Martina Slobodová, ktorých deti poznajú z programu Smajlíkovci. V štúdiu budú dvaja učitelia a k nim pribudne jeden metodik.

   

  Program relácie na týždeň od 30.3.2020:

   

  Deň

  Predmet

  Téma

  Pondelok 30.3.

  Prírodovedné vedy

  Ako ryba vo vode alebo Prečo nestretne kapor pstruha?

  Utorok 31.3.

  Informatika

  Prechádzky v parku

  Streda 1.4.

  Matematika

  Prvoaprílový cirkus

  Štvrtok 2.4. 

  Spoločenské vedy

  Andersen v Bratislave, 215. narodeniny H. Ch. Andersena

  Piatok 3.4.

  Slovenský jazyk a literatúra

  Dobrodružstvo

   

  Obsahová štruktúra vysielania bude nasledovná:

  • Evokácia - uvedenie do témy a vzbudenie záujmu žiakov prebehne vo forme dialógu, hier, alebo tvorivých činností (končí zadaním výziev pre jednotlivé skupiny žiakov)
  • Uvedomenie -  v tejto fáze pracujú deti na zadaných úlohách buď samostatne, alebo sledujú riešenie úloh na obrazovke (náročnosť úloh a miera interaktivity budú prispôsobené pre rôzne vekové skupiny)
  • Reflexia - učitelia zhrnú priebeh riešenia výziev, predstavia výsledky práce detí a podnietia diskusiu (metodik v tejto fáze upriami pozornosť na najdôležitejšie momenty a zistenia)
 • Hviezdoslavov Kubín - školské kolo

  Dňa 11. marca sa na našej škole uskutočnilo školské kolo recitačnej súťaže Hviezdoslavov Kubín. Žiaci sa na 66. ročníku umeleckého prednesu poézie a prózy predviedli v úlohe recitátorov, kde kultivovali a formovali svoj jazykový prejav. Porotcov zaujali svojou schopnosťou pracovať s hlasom títo žiaci:

   

  1. kategória:

  - poézia:

  1. miesto: Katarína Combová II.A, Olina Kroščenová IV.A

  2. miesto: Nikola Mačeková III.A, Adela Horváthová II.A

  3. miesto: Lukáš Bondira III.A, Anička Klempárová II.A   

  - próza:

  1. miesto: Bianka Lazniová III.A

  2. miesto: Olívia Bondirová II.A  

   

  2. kategória:

  - poézia:

  1. miesto: Petra Vadelová V.A

  2. miesto: Kristína Hofmanová V.A  

  3. miesto: Laura Macinská V.A

                   

  3. kategória:

  - poézia:

  1. miesto: Nikola Bondirová VII.A  

  2. miesto: Zuzana Pechová VII.C, Roman Kroščen VII.D

  3. miesto: Klaudia Gromadová VII.A, Adriána Pechová VII.C, Marta Horváthová VII.C

                 

  Oceneným žiakom blahoželáme! Do obvodného kola v Smižanoch, ktoré bolo zrušené kvôli pandémii koronavírus by postúpili prvé dve miesta v každej kategórii.

   

  Mgr. Martina Kroláková

 • Jarná súťaž vydavateľstva Slovart

  Pomaly prichádza jar a čo nevidieť sú tu aj veľkonočné sviatky. S tými sú spojené nielen dlhšie a teplejšie dni, ale aj rôzne veľkonočné tradície, ktoré sa nám, žiaľ, zo života akoby pomaly vytrácali. A tak nám napadlo, čo keby sme si jeden veľkonočný zvyk oživili a skúsili vlastnoručne vyrobiť peknú veľkonočnú ozdobu. Kraslice, papierové, s jarou spojené zvieratká alebo veľkonočné vajíčko ako ovečka. A práve túto inšpiráciu sme my, žiaci 4. A triedy, využili ako súťažný námet. Vydavateľstvo Slovart totiž vyhlásilo jarnú súťaž o najkrajšiu veľkonočnú ozdobu. Neváhali sme a prihlásili sme sa do nej. Páči sa vám naša súťažná veľkonočná ovečka? Ak áno, držte nám palce!

 • „Živé človeče nehnevaj sa“

  Dňa 24. 2. 2020 sa popoludní uskutočnila súťaž žiakov I. stupňa v známej hre-„ Človeče nehnevaj sa.“

  Žiaci sa nachvíľu stali živými figúrkami a ponáhľali sa dostať do svojich domčekov. Ako prvým sa to podarilo družstvu modrých chlapcov. Avšak každému účastníkovi sa ušla malá sladká odmena a dobrý pocit z veselej hry.

  Už teraz sa tešíme na ďalší ročník.

  Akciu pripravili a zorganizovali p. učiteľky: Zeleňáková a Kaľavská

 • 3D SNEHULIACI

  Počas januára sa žiaci 1. stupňa našej školy venovali výrobe 3D snehuliakov. Snehuliakov vyrábali z rôznych materiálov, rôznymi spôsobmi a konečný výsledok bol naozaj veľmi zaujímavý. Všetky výtvory našich žiakov boli vystavené vo vestibule škole, kde aspoň takto navodili pocit zimy.

 • Vesmír očami detí

  Slovenská ústredná hvezdáreň v Hurbanove spolu s ďalšími astronomickými zariadeniami a výchovno-vzdelávacími inštitúciami už niekoľko desaťročí vyhlasuje celoslovenskú výtvarnú súťaž s názvom Vesmír očami detí. Súťaž si, za obdobie svojej existencie, získala mnohých priaznivcov z radov materských, základných, ale aj umeleckých škôl. Naša škola nie je výnimkou a aj tentokrát sme do súťaže zaslali niekoľko pestrofarebných „vesmírnych“ obrázkov. Fantázia a nápaditosť žiakov v nich bola nekonečná. Tak, ako vesmír sám. Veríme, že sa niektorá z ilustrácií zapáči aj porotcom súťaže. Vernisáž výtvarných prác sa uskutoční v priestoroch Spišského osvetového strediska v termíne od 20. februára do 20. marca 2020.

 • "SNEHULIAKOVO"

  Dňa 16. 1. 2020 sa žiaci prvých ročníkov vybrali stavať snehuliakov. Napriek nedostatku  snehu sa im podarilo vykúzliť milých maličkých snehuliačikov, ktorých vyzdobili tým, čo ponúkla príroda kamienkami, vetvičkami a dokonca aj domácou mrkvou.

  Vymrznutí , ale veselí sa ešte vyšantili a dohodli sme sa, že ak napadne sneh tak si túto akciu zopakujeme.

  Akciu pripravili pani učiteľky: Zeleňáková, Macejková, Šimonová

 • Úspech v celoslovenskej výtvarnej súťaži

  Denník Pravda už osemnásť rokov vyhlasuje pred Vianocami celoslovenskú výtvarnú súťaž detí a žiakov pod názvom Moje najkrajšie Vianoce. Teší nás, že tento rok v súťaži uspela aj naša škola. Obrázok od Martiny Kroščenovej, žiačky 4. A triedy, sa známemu slovenskému výtvarníkovi a hodnotiteľovi súťaže Martinovi Kellenbergerovi natoľko zapáčil, že ho spomedzi stoviek súťažných ilustrácií vybral do „dvadsiatky“ najkrajších a redakcia denníka ho následne ocenila knižnými cenami. Dostali sme tak pekný predvianočný darček. Ako pán Kellenberger sám hovorí, nemal to s výberom víťazných prác ľahké. Rozhovor o súťaži a o výbere víťazov jej aktuálneho ročníka nájdete tu. Všetkých dvadsať víťazných prác si môžete v pondelok 23. decembra 2019 pozrieť v novinách i na webe pravda.sk. K skvelému úspechu srdečne blahoželáme!

 • Šaliansky Maťko Jozefa Cígera Hronského

  Dňa 16. 12. 2019 sa uskutočnilo školské kolo 27. ročníka súťaže v prerozprávaní slovenskej povesti Šaliansky Maťko Jozefa Cígera Hronského. Súťažilo sa v dvoch kategóriách s nasledovným umiestnením:

  I. kategória (žiaci 2. a 3. ročníka)

  1. miesto: Bianka Lazniová     3. A

  2. miesto: Vanesa Klempárová a Vanesa Andrášiová     obe z 3. A

  3. miesto: Nikola Mačeková     3. A

   

  III. kategória (žiaci 6. a 7. ročníka)

  1. miesto: Michaela Sisková     7. A

  2. miesto: Nikola Bondirová     7. A

  3. miesto: Klaudia Jánošíková     7. A

   

  Víťazky oboch kategórií postupujú na okresné kolo do Spišskej Novej Vsi, ktoré sa uskutoční dňa 28. januára 2020 v Dome Matice slovenskej. Blahoželáme a prajeme im veľa šťastia.

 • Vianočná pošta

  Vianočná pošta už patrí na našej škole k predvianočným tradíciám a preto nemohla chýbať ani tento. Žiaci si pripravili listy a pozdravy pre učiteľov a žiakov a veru tento rok ich bolo neúrekom.

  13.12. listy rozdal vianočný poštár a urobil tak radosť celej škole.

                                                   Akciu pripravila Mgr. L. Pástorová

 • Školské kolo matematickej pytagoriády

  V dňoch 10. – 11. 12. 2019 sa žiaci tretieho, štvrtého, piateho , siedmeho a ôsmeho ročníka zapojili do školského kola matematickej súťaže Pytagoriáda. Ide o matematickú súťaž, v ktorej okrem správnosti vypočítaných príkladov rozhoduje aj čas, za ktorý žiaci vypočítajú dané príklady.

  Výsledné hodnotenie bodov sa skladá z  bodov za správnosť a z bodov za čas.

  Žiaci počítajú príklady bez pomoci kalkulačky 60 minút.

  Do  Pytagoriády sa zapojilo spolu  65   žiakov v kategóriách:

  P3   10 žiakov – 3.A

  P4   14 žiakov – 4.A

  P5   9 žiakov – piateho ročníka

  P7   19 žiakov – siedmeho  ročníka

  P8   13 žiakov – ôsmeho ročníka.

  Úspešnou riešiteľkou bola žiačka 3. A triedy Bianka Lazniová v kategórii P3, ktorej srdečne blahoželáme a ďakujeme za reprezentáciu školy.

 • Školské kolo Olympiády v anglickom jazyku

   

  Olympiáda v anglickom jazyku sa konala 11.12.2019. Súťažilo sa v kategórii 1A (šiesty a siedmy ročník) a v kategórii 1B (ôsmy a deviaty ročník). Súťaž obsahovala písomnú a ústnu časť. Súčasťou písomnej časti bola slovná zásoba, gramatika, počúvanie s porozumením a čítanie s porozumením. Obsahom ústnej časti bol voľný rozhovor a práca s obrázkom. Podľa získaného počtu bodov z jednotlivých častí bolo určené nasledovné poradie:

   

  Kategória 1A  

   

  Por.

  číslo

  Meno a priezvisko

   

  1.

   

  Klaudia Gromadová

   

  2.

   

  Marta Horváthová

   

  3.

   

  Michaela Sisková

   

  Kategória 1B 

   

  Por.

  číslo

  Meno a priezvisko

   

  1.

   

  Ema Kačírová

   

  2.

   

  Adrián Hofman

   

  3.

   

  Romana Gburová

   

   

  Za organizáciu, priebeh a vyhodnotenie olympiády zodpovedali  Ing. Adriana Vaľušová a Mgr. Erika Nováková.

 • Čo nám napísal Ježiško ...

  Dočkali sme sa! Ježiško si to naplánoval práve včas – na Mikuláša. V tento deň nám totiž pani poštárka doručila listy, na ktoré sme už netrpezlivo čakali. Boli od Ježiška. Aj tento rok na nás myslel, a okrem pekného listu nás potešil aj milým prekvapením v podobe papierovej vystrihovačky. Ježiško, žiaci 4. A a pán učiteľ Ti ďakujú!

 • SÚŤAŽ V SKLADANÍ PUZZLE

  Puzzle je hračka vhodná pre každú vekovú kategóriu. Skladanie rôznych motívov prispieva k rozvoju predstavivosti a vedie k zlepšovaniu postrehu pri všímaní si detailov na jednotlivých dielikoch puzzle. Ďalšími dôležitými podporovanými vlastnosťami pri práci s puzzle sú trpezlivosť, samostatnosť  a systematickosť.

  Dňa 2. decembra 2019 sme žiakom spríjemnili popoludnie súťažou v skladaní puzzle. Spolu súťažilo 15 žiakov, ktorí boli veľmi šikovní a tešili sa z úspechu. Všetci súťažiaci boli odmenení sladkosťami.

 • Moje najkrajšie Vianoce – výtvarná súťaž denníka Pravda

  Moje najkrajšie Vianoce – výtvarná súťaž denníka Pravda

  Predstava najkrajších Vianoc je u každého z nás iná. Niekomu napadne stôl plný dobrôt, niekomu darčeky pod vianočným stromčekom. Niekto si predstaví, ako sa sype sneh alebo nikdy sa nekončiacu sánkovačku či guľovačku so snehuliakom za chrbtom, iný zasa pokoj a neopakovateľnú vôňu vianočnej atmosféry. A ako to vidia deti? Pýta sa to aj denník Pravda v detskej výtvarnej súťaži Moje najkrajšie Vianoce, do ktorej sa tento rok prihlásili aj niektoré triedy našej školy (2. A, 3. A, 3. C, 4. A). Žiaci mali možnosť nakresliť či namaľovať svoje najkrajšie Vianoce a v priloženom krátkom liste napísať, čo pre ne Vianoce znamenajú a čo si želajú pod stromček. Veríme, že sa výtvarníkovi Martinovi Kellenbergerovi, ktorý bude všetky práce starostlivo posudzovať, zapáči aj niektorá z našich prác a pod školským vianočným stromčekom si nájdeme peknú cenu. Držte nám palce!

 • Galéria rómskych osobností

  Galéria rómskych osobností

  Rómsky aktivista Ján Štrkáč prišiel na našu školu a porozprával nám o jeho živote. Živote dieťaťa z detského domova. Živote smetiara, kuchára a začínajúceho novinára. Človeka, čo sa stará o rodinu, chodí do práce a snaží sa zlepšiť jeho život ako aj život ľudí okolo seba.

  Peter Rášo

strana: